11:58, 27 Qershor 2019

Air India thotë se një nga avionët e tij të pasagjerëve ka bërë një “ulje emergjente” në aeroportin e Stansted të Londrës për shkak të një kërcënimi me bombë.

Fluturimi, AI 191, ishte në rrugën e tij nga Mumbai në aeroportin Newark të Nju Jorkut kur u kthye mbrapa Irlandës së Veriut dhe u transferua në Stansted, në veri të Londrës, njofton Klan Kosova.

Një avion luftarak i Typhoon RAF u përpoq të kapte avionin civil, konfirmoi Ministria e Mbrojtjes.

Konkurs Pune

Lexo më shumë