Autoritetet serbe ndalojnë shkuarjen në Bujanoc të kryetarit të Gjilanit dhe deputetin Aliu - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Autoritetet serbe ndalojnë shkuarjen në Bujanoc të kryetarit të Gjilanit dhe deputetin Aliu

NULL NULL
27.02.2023 15:58

Autoritet serbe kanë ndaluar në pikëkalimin kufitar, Dheu i Bardhë, kryetarin e Gjilanit, Alban Hysenin, deputetin Luan Aliun dhe drejtorin e Kadastrës në Gjilan, Bekim Salihun.

Lidhur me arsyet e kësaj ndalese ndaj tyre, ende nuk dihet, përcjell klankosova.tv.

Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, deputeti Luan Aliu dhe drejtori i Kadastrës në Gjilan, Bekim Salihu, u ndaluan rreth orës 14.oo teksa ishin duke kaluar kufirin për në Bujanoc.