Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Autobusaxhinjtë e Vushtrrisë s’i durojnë kombit, protestojnë ndaj tyre (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Tershana 30.06.2022 20:57

Të enjten, pronarët e kompanive të autobusëve që operojnë në linjën Mitrovicë-Vushtrri-Prishtinë, protestuan.

Para komunës së Vushtrrisë, këta u ankuan se gjithë udhëtarët po ua marrin kombi-busët ilegal.

Këta thanë se do të bllokojnë edhe autostrada e rrugë të tjera, nëse kërkesa e tyre për ndalimin e këtyre kombi-busëve nuk merret parasysh.

Një protestë e ngjashme, planifikohet të mbahet edhe në Prishtinë, të premten.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.