Australiani e kap një ndër gjarpinjtë më helmues në botë nën një shtëpi (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Australiani e kap një ndër gjarpinjtë më helmues në botë nën një shtëpi (VIDEO)

NULL NULL
17.05.2023 08:36
kapja e gjarprit

Gjuajtësi australian i gjarpërinjve, Tony Harrison, ka transmetuar drejtpërdrejt veten duke kapur bishtin e një gjarpri kafe lindore 1.4 metra të gjatë dhe duke e nxjerrë atë nga poshtë një shtëpie në Queensland.

Lloji konsiderohet si një nga gjarpërinjtë më helmues të tokës në botë dhe gjendet përgjatë brigjeve dhe zonave të brendshme të Australisë kontinentale.

Për më shumë ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm:

https://www.bbc.com/news/av/world-australia-65618680?fbclid=IwAR0wiXMU1FxNOi3g2BhskSsNBOwpOySNv_xWq8SxkWgEOw67gwgwdLgmxeg

lajme të ngjashme