Australia fillon pastrimin masiv të ngordhjes së peshqve - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Australia fillon pastrimin masiv të ngordhjes së peshqve

NULL NULL
20.03.2023 09:33

Një përpjekje e madhe pastrimi është duke u zhvilluar në Australi pasi miliona peshq ngordhën në një lum në Uellsin e Ri jugperëndimor.

Peshqit do të pastrohen nga “zonat me densitet të lartë” por nuk do të jetë e mundur të hiqen të gjithë, ka thënë Policia.

Policia siguroi banorët vendas se furnizimi me ujë mbetet i “cilësisë së lartë”, shkruan BBC.

Një qendër emergjente është ngritur në qytetin Menindee në vend, për të koordinuar reagimin dhe monitoruar cilësinë e ujit.

Duke përshkruar operacionin si “shumë sfidues dhe domethënës”, komandanti i Policisë, Brett Greentree tha se ngjarja ishte “e paprecedentë për sa i përket miliona peshqve që kanë ngordhur”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS