9:25, 7 Dhjetor 2019

Sulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang i ka ndërprerë bisedimet për vazhdim të kontratës në Arsenal.

Sipas the Mirror, ai e ka ndërmend të largohet nga Topçinjtë, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Futbollisti në fjalë së shpejti do të bëhet 31 vjeçar dhe synon që t’i bashkohet ndonjë skuadre me të cilën mund të sigurojë trofe para se ta përfundojë karrierën e tij.

Topçinjtë kanë qenë të interesuar që t’ia vazhdojnë kontratën Aubameyangit; mirëpo ky i fundit duket se nuk është i interesuar për një gjë të tillë.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë