Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Atletico me fitore të mundimshme ndaj Almerias

NULL NULL
10.12.2023 16:13

Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Almerias me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 16-të në La Liga.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Alvaro Morata, në minutën e 17’. Ndërkohë, vetëm dy minuta më vonë Angel Correa e ka realizuar golin e dytë.

Me këtë rezultat prej dy golave në epërsi të Atleticos, dy skuadrat janë shkuar në pushim.

Në pjesën e dytë, Almeria e ngushtoi epërsinë me anë të Leo Baptistaos, në minutën e 62’.

Atletico Madridi pas fitores kalon në vendin e tretë me 34 pikë të grumbulluara. /Klankosova.tv.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.