Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Atletico fiton derbin e Madridit

NULL NULL
24.09.2023 23:19

Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Real Madridit, me rezultat 3-1, në kuadër të xhiros së pestë në La Liga.

Golin e parë e realizoi Alvaro Morata në minutën e 4’, teksa Antoine Griezman në minutën e 18’ e dyfishoi epërsinë e Atleticos.

Megjithatë, Toni Kroos me një gol në minutën e 35’ e ngushtoi epërsinë. Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë, Morata shënoi edhe njëherë duke vulosur fitoren e Atleticos.

Atletico pas fitores kalon në vendin e pestë me 10 pikë, teksa Real Madridi renditet në pozitën e tretë me 15 sosh. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.