Atiq merr vendimin e parë, emëron nënkryetaren e Mitrovicës së Veriut - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Atiq merr vendimin e parë, emëron nënkryetaren e Mitrovicës së Veriut

NULL NULL
19.05.2023 11:45

Kryetari i ri i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka marrë edhe vendimin e parë menjëherë pas betimit.

Në prononcimin e parë për media pas betimit, Atiq bëri edhe emërimin e parë në kabinetin e tij, njofton Klankosova.tv.

Atiq emëroi Katerina Axhançiq si nënkryetare të komunës.

“Ju informoj se sot, unë në cilësinë e kryetari të komunës, e emëroj zonjën Katarina Axhançiq për nënkryetare të komunës”, u shpreh Atiq.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.