16:25, 20 Tetor 2018

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka bërë të ditur se ka vizituar bazën ushtarake amerikane më të madhe në Kosovë, Kampin e Bondsteelit, njofton Klan Kosova.

“Në kuadër të kësaj vizite zhvillova një takim të mirë me kolonelin amerikan Nick Ducich, me të cilin biseduam për situaten e sigurisë në vend dhe rolin e KFOR në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit”, ka shkruar Jahjaga në Facebook.

klankosova.tv

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë