Associated Press reagon pas sulmit: Jemi të tronditur dhe të tmerruar

Presidenti i agjencisë të lajmeve Associated Press (AP), Gary Pruitt, ka lëshuar një deklaratë pas sulmit ajror nga Izraeli mbi objektin ku ndodheshin zyret e tyre dhe disa mediumeve të tjera ndërkombëtare në Gaza. Edhe pse gazetarët ishin paralajmëruar për këtë sulm, sipas Pruitt, ata prapë janë shokuar dhe tmerruar se Izraeli i kishte nën shënjestër … Continue reading Associated Press reagon pas sulmit: Jemi të tronditur dhe të tmerruar