Assad rizgjedhet për herë të katërt Presidenti i Sirisë

Assad rizgjedhet për herë të katërt Presidenti i Sirisë

NULL NULL
8 months më parë

Bashar al-Assad do të shërbejë për mandatin si Presidenti i Sirisë pasi fitoi zgjedhjet presidenciale.

Assad ka fituar 95.1 përqind të votave, derisa dalja në zgjedhje ishte 78.6 përqind, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Kundërkandidatët e tij, Abdullah Salloum Abdullah dhe Mahmoud Ahmed Madri kanë mbledhur 1.5 përqind, respektivisht 3.3 përqind të votave.

SHBA dhe vendet evropiane kanë thënë se këto zgjedhje nuk kanë qenë të lira dhe të drejta.