Assad: Kërcënimet e fuqive perëndimore të bazuara në gënjeshtra - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Assad: Kërcënimet e fuqive perëndimore të bazuara në gënjeshtra

NULL NULL
12/04/2018

Presidenti sirian Bashar al Assad tha sot se kërcënimet e Perëndimit për sulme ndaj vendit vendit të për shkak të akuzave për sulme kimike janë të bazuara në “gënjeshtra” dhe që duan të nënçmojnë përparimet e mëparshme të ushtrisë siriane afër Damaskut.

Vendet perëndimore kërcënojnë pasi kanë humbur “bastin” ndaj forcave opozitare në Ghoutan Lindore, ka theksuar ai,  raporton AP, transmeton Klan Kosova.