8:38, 7 Korrik 2020

Pekini nuk ka raportuar asnjë rast të ri të transmetuar në vend për herë të parë që kur filloi shpërthimi i koronavirusit muajin e kaluar.

Përhapja – e cila ishte e lidhur me një treg të madh ushqimesh në kryeqytet – ka çuar në të paktën 335 infeksione.

Ajo shtyri testime masive, mbyllje të disa vendeve dhe kufizime të udhëtimit për njerëzit në të paktën 27 nga lagjet e Pekinit, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Qyteti nuk ka raportuar më shumë se tre raste të reja ditore në javën e kaluar.

Konkurs Pune

Lexo më shumë