Asllanaj: Mustafa nuk e ka kapur LDK-në - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Asllanaj: Mustafa nuk e ka kapur LDK-në

NULL NULL
03/06/2015
Kryetari i Suharekës, Sali Asllanaj ka vlerësuar se procesi i brendshëm zgjedhor në LDK ka qenë demokratik dhe nuk ka pasur shkelje të statutit e të procedurave.

Ai ka thënë se Isa Mustafa e ka marrë besimin e plotë të delegatëve në Këshillin e Përgjithshëm për ta drejtuar edhe një mandat LDK-në.

Asllanaj gjatë një interviste për “Epokën e re”e ka kundërshtuar edhe deklaratën e Fatmir Sejdiut, se Mustafa e ka kapur LDK-në.

Sipas tij, disa deputetë nuk janë pjesë e Këshillit të përgjithshëm të LDK-së për shkak se nuk i kanë respektuar vendimet e partisë në Kuvendin e Kosovës.

Ai beson se brenda kësaj jave do të zgjedhet kryesia e re e LDK-së.