Asistent regjisori i “Rust” thotë se Baldwin nuk e tërhoqi këmbëzën e armës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Asistent regjisori i “Rust” thotë se Baldwin nuk e tërhoqi këmbëzën e armës

NULL NULL
02/12/2021

Pretendimi i Alec Baldwin është mbështetur nga asistenti i regjisorit në xhirimet e “Rust”.

Pas intervistës së Alec në ABC, gjatë së cilës ai tha se nuk e tërhoqi këmbëzën në armën mbështetëse që qëlloi për vdekje kineasten Halyna Hutchins, një avokat i Dave Halls foli ekskluzivisht për ABC News.

“Dave më ka thënë që nga dita e parë që e takova se Alec nuk e tërhoqi atë këmbëz”, tha avokatja e tij, Lisa Torraco.

“Gishti i tij nuk ishte kurrë në mbrojtësen e këmbëzës”.

Intervista e plotë e Alekut do të transmetohet sot në ABC si speciale njëorëshe në ora 20:00 atje.

“Dikush i futi një plumb të vërtetë armës, një plumb që as që duhej të ishte në atë skenë”, tha ai në një klip nga intervista.

Seth Kenny, pronari i një arsenali mbështetës që siguronte armë dhe municion për grupin e aktorëve, foli për emisionin Good Morning America dhe mohoi mundësinë që plumbi të vinte nga kompania e tij: “Duhet të presim që FBI-ja të bëjë punën e saj”, tha ai.