Asetet ruse mund të përdoren për të paguar dëmet e luftës në Ukrainë, thotë Gjermania - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Asetet ruse mund të përdoren për të paguar dëmet e luftës në Ukrainë, thotë Gjermania

NULL NULL
17.05.2023 13:19
demet ne Ukraine

Asetet ruse mund të përdoren për të paguar dëmet e luftës ndaj Ukrainës, ka thënë Gjermania.

Qeveria po shqyrton një sërë mekanizmash për të siguruar dëmet, me asetet ruse një nga rrugët që po eksplorohen, tha një zëdhënës gjerman.

Kjo vjen pasi udhëheqësit evropianë, përfshirë kancelarin gjerman Olaf Scholz, ranë dakord të krijonin një regjistër të dëmeve për luftën në Ukrainë gjatë një takimi në Rejkjavik këtë javë, shkruan Skynews, përcjell Klankosova.tv

Shtetet e Bashkuara kanë dërguar tashmë paratë e konfiskuara nga oligarkët rusë në Ukrainë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS