Arusha ngec në tela gjemborë në fshatin Kusar të Gjakovës, gjuetarët dalin për ta shpëtuar

Arusha ngec në tela gjemborë në fshatin Kusar të Gjakovës, gjuetarët dalin për ta shpëtuar

NULL NULL
1 month më parë

Një arushë ka ngecur në një rrethojë me tela gjemborë, përderisa po tentonte t’i kalonte ata, në fshatin Kusar të Gjakovës.

Zëdhënësi i policisë për Gjakovën, Nysret Gjurkaj, tregoi për Klankosova.tv se gjuetarët kanë dalë në vendngjarje dhe po përpiqen ta lirojnë arushën.

Shpëtimi i arushës po përcillet edhe nga policia dhe qytetarët përreth, në mënyrë që të mos shkaktohet ndonjë dëm.