Artmotion nis javën me një ndeshje të zjarrtë nga Bundesliga

Artmotion nis javën me një ndeshje të zjarrtë nga Bundesliga

NULL NULL
3 weeks më parë

Pas gjashtë ndeshjeve shumë interesante dhe befasuese të transmetuara në vikend, e hëna na sjellë ndeshjen e fundit të xhiros së 28-të në elitën e futbollit gjerman.

20:30                                                     HOFFENHEIM – LEVERKUSEN                                     ART SPORT 2

Hoffenheim dhe Leverkusen e mbyllin xhiron në Bundesligë me një duel direkt mes tyre që ka rëndësi të madhe për vazhdimin e edicionit. Kjo ndeshje luhet të hënën me fillim nga ora 20:30 teksa transmetohet live dhe ekskluzivisht në Art Sport 2.

Pas 27 dueleve të luajtura, “Farmaceutiket” e Leverkusen tashmë me trajner të ri qëndrojnë në pozitën e gjashtë me 43 pikë, por kanë akoma shpresa që të jenë në katërshen e më të mirëve. Nga ana tjetër Hoffenheim do synoj që sa më shpejtë ta siguroj mbijetesën dhe ta përfundoj sezonin e qetë, ata janë aktualisht të renditur në vendin e 12-të me 30 pikë të grumbulluara.

Ndeshja e parë mes këtyre dy klubeve kishte qenë shumë interesante dhe atraktive, teksa pas 3 kartonëve të kuq fitore me rezultat 4:1 kishin arritur Leverkusen.

Hoffenheim, formacioni i mundshëm:

Baumann – Posch, Grillitsch, Richards – John, Samassekou, Rudy, Kaderabek – Baumgartner, Bebou, Dabbur

Leverkusen, formacioni i mundshëm:

Hradecky – Tah, Bender, Tapsoba – Bellarabi, Palacios, Aranguiz, Wendell – Wirtz, Amiri, Alario.