Artistët kosovarë në Al Jazeera - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Artistët kosovarë në Al Jazeera

NULL NULL
19/05/2015

Televizioni arab por që ka rrjetin e televizioneve në gjithë botën, Al Jazeera, ka prodhuar një dokumentar me emrin “Rritmi i Ballkanit”.

Versioni ballkanik i TV Al Jazeera ka mbledhur disa artistë nga Kosova për të folur rreth muzikës sonë.

Dokumentari përfshin muzikën Hip-hop, Jazz dhe Rock & Roll.

Artistët që kanë folur për këtë rrjet televiziv janë: Dardan Islami, Bim Bimma Ilir Bajri dhe Genc Salihu.

Të gjithë kanë folur në gjuhën shqipe dhe më pas është titruar në atë serbe.

Bimi ka ndarë një moment të këtij dokumentari në llogarinë e tij në Instagram./Prive.al