Arti i shtatzanisë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arti i shtatzanisë

NULL NULL
24/05/2015

A e keni menduar ndonjëherë si duket fëmiu brenda barkut të nënës?

Leonie Versantvoort, fotografe e bebeve të posalindura dhe Marieke van den Dungen-Crone, piktore e trupit kanë realizuar një projekt me trupin e një femre të pikturuar që ndihmon në vizuelizimin e asaj si duket realisht.

Ato thonë se qëllimi i tyre është që femrat që janë gati për tu bërë nëna ta kenë parasysh se si funksionon trupi i tyre, transmeton Klan Kosova.

klankosova.tv

beba 1