Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arti i Amësisë

NULL NULL
08.05.2015 20:04

Fotografja me emrin artistik Alice in Wonderland, së fundmi ka bërë një numër të fotografive për lidhjen e fortë që ekziston në mes të nënës dhe fëmijës.

Kjo seri e fotografive, e njohur si “Fine Art of Motherhood”, është frymëzuar nga ushqyerja me gji.

Kjo sepse ky proces shpeshherë cilësohet si diçka që nuk do të duhej të bëhej në publik.

“Dëshiroj që njerëzit ta kuptojnë që ushqyerja me gji është një lidhje e shenjtë mes nënës dhe fëmijës së saj dhe nuk ka të bëjë me ekspozimin e lëkurës. Unë e kam bërë një përpjekje që ta portretizojë këtë lidhje në fotot e mia”.

Ideja e Alice ishte që të çmitizohet ideja që është turp ta ushqesh fëmijën me gji publikisht.

 

ushqyrja me gji

ushqyrja me gji.jpg1

 

ushqyrja me gji.jpg2

ushqyrja me gji3

 

BY0A0973-copy__880

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.