22:18, 15 Prill 2018

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka deklaruar se lojtarët e tij u shndërruan në “mjeshtër të komplikimeve”, në ndeshjen kundër West Brom-it në Old Traford, njofton Klan Kosova.

Rezultati i United ia mundësoi Manchester City-it shpalljen kampion, duke siguruar edhe matematikisht titullin – 16 pikë para United kur kanë mbetur vetëm edhe pesë ndeshje.

“Ishte një reagim i dobët pas humbjes nga City, pasojat e asaj ndeshje janë ky futboll i komplikuar”, ka thënë Mou.

“Disa lojtarë mendojnë se është futboll me stil. Por, ne veç u treguam të komplikuar dhe i lamë ata të ndjehen komodë”.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë