Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arsyeja e çuditshme pse femrat lahen me ujë më të nxehtë se meshkujt

NULL NULL
16.06.2024 23:25

Jeni habitur ndonjëherë nga temperatura e dushit të partnerit tuaj?

Doktori Sermed Mezher shpjegon arsyet se pse gratë preferojnë të bëjnë dush me ujë më të nxehtë sesa meshkujt, shkrun Metro, transmeton Klankosova.tv

“Gratë natyrisht kanë një temperaturë të trupit më të lartë në krahasim me burrat. Ndjeshmëria ndaj temperaturës së një gruaje arrin kulmin gjatë ovulacionit dhe drejt fundit të menstruacioneve. Kjo është kryesisht falë rritjes së estrogjenit, i cili është vërtetuar se ul temperaturën e trupit, ndërkohë që redukton rrjedhjen e gjakut në duar dhe këmbë.

Tutje, doktori shpjegoi se gratë janë tre gradë më të ftohta se burrat kjo për shkak të esterogjenit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.