Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arsenali blindon Saliban

NULL NULL
10.06.2023 15:30

William Saliba ka rënë dakord për një marrëveshje të re afatgjatë me Arsenalin.

22-vjeçari do të qëndrojë në “Emirates” deri në vitin 2027 sipas kushteve të tij aktuale, raporton The Athletic, pasi shijoi një sezon në veri të Londrës këtë sezon.

Marrëveshja e mëparshme e Salibas skadonte në 12 muaj, duke e lënë Arsenalin në rrezik për të humbur mbrojtësin e tyre falas verën e ardhshme.

Megjithatë, francezi ndjek Bukayo Sakan, Gabrielin, Gabriel Martinellin dhe Aaron Ramsdalen në lidhjen e një kontrate të re me Topçinjtë, me njoftimin zyrtar të afërt.

Qendërmbrojtësi francez dëshmoi se sa jetik është ai për formacionin e Mikel Artetas kur dëmtimi i tij kundër Sportingut e bëri atë të humbasë 11 ndeshjet e fundit të sezonit dhe të prishë ecurinë e Arsenalit për titull.

Saliba kishte qenë një nga mbrojtësit më mbresëlënës të ligës që nga rikthimi i tij nga huazimi në Marseille verën e kaluar, dhe marrëveshja e tij e re do të jetë jetike për Arsenalin që të sfidojë sërish për tituj sezonin e ardhshëm.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.