13:24, 6 Dhjetor 2018

Arsenal po e konsideron mundësinë që ta blejë sulmuesin e Club Brugge, Wesley Moraes, pohon The Sun.

22 vjeçari brazilian ka ngjallur intereismin e klubeve të mëdha evropiane me formën e tij për Belgjikën, pasi ka shënuar 10 gola në të gjitha garat këtë stinor.

Wesley ka kontratë deri më 2023 me klubin belg, dhe vlerësohet të kushtojë rreth 15 milionë funte.