Arrestohet presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero

Arrestohet presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero

NULL NULL
2 months më parë

Sipas Ansa, presidenti i Sampdoria, Massimo Ferrero është arrestuar për krime të dyshuara financiare që nuk e përfshijnë klubin.

Ferrero është dërguar në burg në mëngjesin e sotëm, ndërsa pesë persona të tjerë janë vënë në arrest shtëpie.

Guardia di Finanza arrestoi Ferreron për krime të dyshuara korporative dhe falimentim në një hetim të kryer nga Prokurori Publik Paola në rajonin e Kalabrisë.

Ferrero e ka blerë Sampdorian në qershor 2014 nga familja Garrone, shkruan footballitalia, transmeton Klankosova.tv.

Ai dha një intervistë për gazetën La Repubblica dy ditë më parë, duke thënë se ishte ‘i lodhur’ dhe po kërkon investitorë që mund ta blejnë klubin.

“Pas tetë vitesh sakrificë, pasion, punë të palodhur, por edhe sulme e akuza personale, filloj të lodhem”, tha ai.

“Unë do të vazhdoj të bëj më të mirën për Sampdorian, por nëse ka blerës të gatshëm për të blerë klubin, ju lutem më prezantoni ata, unë jam gati t’i dëgjoj, me kusht që t’i japin vlerën e duhur klubit”.