Arrestohet për korrupsion - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohet për korrupsion

NULL NULL
21/05/2015
Gjykata e Shkallës së Parë të Tiranës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për Alkejd Zenelin, nënkomisar i Komisariatit nr.4 në Tiranë.

Zeneli u arrestua nga Shërbimi i Brendshëm i policisë, pas një hetimi 5-mujor së bashku me Task Forcën e Prokurorisë së Tiranës, ku në përfundim efektivi Zeneli u gjet me shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv.

Me detyrë specialist i Hetimit në Komisariatin e Policisë nr. 4 në kryeqytet, Zeneli lejonte në mënyrë të kundraligjshme aktivitet në fushën e lojërave të fatit, kundrejt shpërblimeve të caktuara. Gjithashtu është dokumentuar se Zeneli kishte fshehur disa kallëzime nga qytetarë të ndryshëm, duke mos i referuar në Prokurori, por duke përfituar nga personat e denoncuar shuma të ndryshme parash.