Arrestohet një person në Jarinje, dyshohet për krim të organizuar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohet një person në Jarinje, dyshohet për krim të organizuar

NULL NULL
28.03.2023 21:08
Policia

Një person është prangosur në pikën kufitare në Jarinjë.

Sipas njoftimit të policisë, M.J, dyshohet për disa veprat penale si: krim i organizuar, marrje e mitos dhe keqpërdorim i autorizimit.

“Sot, në orët e mbrëmjes në pikë kalimin kufitar Jarinje,  është ndaluar një mashkull kosovar (M.J.), mbi bazën e urdhërarrestit aktiv të lëshuar nga Gjykata Themelore. Të gjitha veprimet dhe procedurat e mëtejme, do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë”, thuhet në njoftim.

Sipas portalit serb në Kosovë, Kosovo-Online raportohet se i dyshuari i takon komunitetit serb dhe është ish-polic/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.