Arrestohet në Serbi një person nga Zubin Potoku, u kap me gjysmë kilogram eksplozivë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohet në Serbi një person nga Zubin Potoku, u kap me gjysmë kilogram eksplozivë

NULL NULL
05/09/2018

Policia në Kragujevc të Serbisë ka arrestuar një 39 vjeçar me inicialet S.L nga Zubin Potoku të cilit ia ka gjetur gjysmë kilogram eksplozivësh.

Sipas policisë serbe , këto armë u gjetën në një çantë të S.L. i cili, gjatë kontrollit kishte pasur një  një dokument identiteti të falsifikuar me fotografinë e tij dhe informacionin e një personi tjetër.

Ndaj S.L është caktuar masa e paraburgimit prej 48 orësh për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale të prodhimit, mbajtjes, mbajtjes dhe transferimit të paligjshëm të armëve dhe substancave shpërthyese dhe falsifikimit të dokumenteve, transmeton Klan Kosova