Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohet kryetari i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc se lejoi shfaqje teatrale të financuar nga Kosova

NULL NULL
09.06.2023 21:40
Bujanoc

Blerim Vela, shefi i stafit të presidentes Vjosa Osmani, ka thënë se kreu i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili, është arrestuar nga Policia e Serbisë.

Sipas Velës, Ismaili u arrestua për shkak se lejoi një shfaqje teatrale të financuar nga institucionet e Kosovës.

“Represion i egër nga regjimi i Vuçiqit. Z. Ismaili duhet të lirohet menjëherë nga paraburgimi”, shkroi Vela, transmeton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.