Arrestohet i dyshuari për sulmin e dytë masiv në Serbi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohet i dyshuari për sulmin e dytë masiv në Serbi

NULL NULL
05.05.2023 08:37

Autoritetet serbe kanë arritur që ta arrestojnë 21-vjeçarin e dyshuar për sulmin masiv të mbrëmshëm ku mbetën të vrarë tetë persona dhe u plagosën 13 të tjerë në fshatin Dubonë.

Siç raporton RTS, i dyshuari është arrestuar në afërsi të fshatit Kragujevc, transmeton Klankosova.tv.

Sulmi raportohet të ketë ndodhur rreth orës 23:00, teksa sipas ministrisë së Brendshme të Serbisë, sulmuesi qëlloi një grup njerëzish me një armë automatike dhe u largua nga vendi i ngjarjes.

Kujtojmë se sulmi i mbrëmshëm është i dyti i këtij lloji në dy ditë pasi të mërkurën një fëmijë 13-vjeç dyshohet se la të vdekur tetë fëmijë tjerë dhe rojën e një shkolle në Beograd.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Mbi 600 forca serbe po kërkojnë të dyshuarin për sulmin e dytë masiv