23:26, 22 Maj 2019

Është arrestuar legjenda e futbollit argjentinas dhe botëror, Diego Armando Maradona.

Ai u prangos nga autoritetet në Argjentinë për shkak të një padie që ish-e dashura e tij, Rocio Olivera ngriti ndaj tij për shkak të një borxhi që i detyrohet asaj, në vlerë prej mbi 5 milionë eurosh.

Maradona ra në duart e autoriteteve pasi u kthye në Buenos Aires nga Meksika, raporton The Sun përcjellë Klan Kosova.

Ata kishin qenë në lidhje për gjashte vjet, dhe lidhja e tyre mori fund në dhjetorin e vitit të kaluar.

Legjenda e futbollit do të paraqitet para gjykatës më 13 qershor dhe do të përfaqësohet nga avokati, Matias Morlo.

Konkurs Pune

Lexo më shumë