Arrestohet bosi i “Ndranghetas”, Pasquale Bonavota - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohet bosi i “Ndranghetas”, Pasquale Bonavota

NULL NULL
27.04.2023 22:31
Pasquale Bonavota

Pasquale Bonavota, një nga bosët e familjes së madhe italiane “Ndrangheta”.

Ai u arrestua në një katedrale në Genova.

49 vjeçari ishte në arrati nga viti 2018-të.

Bonavota kërkohej kërkohej për vrasje dhe organizim të shoqatës mafioze.

Pasquale Bonavota, drejtonte familjen e fuqishme italiane.

Sipas autoriteteve italiane thuhet se “Ndrangheta”, kontrollon shumicën e furnizimeve të kokainës në Evropë, shkruan BBC përcjell Klankosova.tv

Bosi i kësaj familje nësaj familje në momentin e arrestimit ndodhej në një katedrale.

Ai me vete kishte një dokument identifikimi të falsifikuar/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.