Arrestohet Bar Refaeli për evazion fiskal - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohet Bar Refaeli për evazion fiskal

NULL NULL
17/12/2015

Modelja e njohur, Bar Refaeli është arrestuar nën akuzat për evazion fiskal.

Refaeli dhe nëna e saj janë marrë nga policia izraelite  pasi është zbuluar se ajo ka gënjyer për qëndrimin e saj për t’iu shmangur taksave të miliona dollarëve të cilat ajo i ka fituar jashtë shtetit.

Është raportuar se ajo nuk i ka lajmëruar as dhuratat luksoze që ka pranuar si vetura dhe apartamentet, transmeton Klan Kosova.

Atyre u janë marrë pasaportat  dhe aktualisht nuk kanë të drejtë të largohen nga Izraeli në periudhë kohore prej 180 ditëve.