Arrestohen shqiptari dhe greku - u kapën me 53 kilogramë drogë  - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohen shqiptari dhe greku – u kapën me 53 kilogramë drogë 

NULL NULL
1 year më parë
Një shtetas grek 46 vjeç dhe një shtetas shqiptar 48 vjeçar u arrestuan gjatë orëve të natës në aksin që lidh qytetin e Kosturit me doganën e Kapshticës në Greqinë e Veriut.
Sipas policisë greke, dy të arrestuarit u ndaluan pasi në automjetin e tyte u gjet sasia prej 53 kg lëndë narkotike e llojit kanabis, si dhe shuma prej 3500 euro cash.

Policia thotë se kishte informacion për transportimin e lëndës narkotike, ndaj dhe ngriti postobllokë në disa pika të autostradës.

Dy të arrestruarit  tentuan të largohen me vrap, por u arrestuan brenda pak minutash. Ata do të dërgohen në gjykatë për masë sigurie ,ndërsa hetimet do të vazhdohen prej departamentit të anti drogës së Kosturit.