Arrestohen 50 pjesëtarë të dyshuar të ISIS-it në Turqi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohen 50 pjesëtarë të dyshuar të ISIS-it në Turqi

NULL NULL
18/10/2015

Autoritetet në Turqi i kanë arrestuar afro 50 vetë të dyshuar se janë të ndërlidhur me grupin militant, Shteti Islamik.

Agjencia Anadolu raportoi se të gjithë të arrestuarit ishin shtetas të jashtëm dhe planifikonin të udhëtonin në zonat e konfliktit në Irak dhe Siri.

Nuk është dhënë ndonjë informacion për kombësinë e këtyre njerëzve, por është thënë se ata kishin arritur në Turqi aktualisht dhe se ishin monitoruar.