Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestimet për tërmetin e nëntorit – Prokuroria: Shkeljet kryesore, falsifikimi i dokumentave

NULL NULL
15.01.2020 14:46

Prokuroria e Tiranës dhe policia kanë dalë në një deklaratë për shtyp në lidhje me personat e arrestuar për tërmetin e 26 nëntorit.

Elisabeta Imeraj është shprehur se prokuroria ka disa drejtime për të identifikuar personat e përfshirë në evidentimin e fakteve nëse drejtuesit apo kontraktorët kanë zbatuar rregullat për ndërtimet, si dhe për lejet e paligjshme të dhëna.

Gjithashtu janë hetuar dokumentat e objekteve nëse ka pasur pa rregullsi, ku shkeljet kryesore janë falsifikimet.

Deri më tani bëhet me dije se janë arrestuar 31 persona.

Funksionarët e ish komunave kanë miratuar leje ndërtimi në kundërshtim me ligjin.

Detajet në lidhje me këto arrestime janë publikuar ekskluzivisht nga Top Channel ditën e djeshme./TopChannel

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.