Armenia si Kosova, opozita hedh gaz lotsjellës në Kuvend (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Armenia si Kosova, opozita hedh gaz lotsjellës në Kuvend (VIDEO)

NULL NULL
11/04/2018

Situata politike nuk është qetë në Armeni, pasi opozita ka dalë kundër lëvizjeve të reja qeveritare.

Sipas mediave të huaja, deputetët e partisë opozitare Yelk kanë bojkotuar ditën e djeshme zgjedhjen e presidentit aktual Serzh Sargsyan për kryeministër, duke hedhur bombola gazi në Parlament.

Përfaqësuesit e Yelk kanë paralajmëruar protesta të shumta dhe të dhunshme ndaj këtyre lëvizjeve, duke rrezikuar dërgimin e vendit drejt një kaosi politik, njofton Klan Kosova.