Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Argtim Ismaili, pritet të bëhet me klub të ri

NULL NULL
nga Jon Ajeti 14.04.2023 14:13

Futbollisti  shqiptarë nga Maqedonia e Veriut Argtim Ismaili, ka spikatur me paraqitjet e tij në ligën e  dytë zvicrane.

Ai karrierën e ka nisur si 10 vjeçar ku ishte zbuluar nga klubi i njohur St Gallen. Tek ky eip luajti për 9 vite duke u paraqiturr për të gjitha gjeneratat.

Ismaili që luan si mesfushor qendror, morri kontratë profesionale te skuadra FC Wil  duke luajtur për dy sezone dhe pati 17 paraqitje deri kur pësoi një lëndim që e la jashtë fushave.

24 vjeçari në muajt e fundit ishte duke u rikuperuar nga lëndimi dhe është duke i shqyrtuar ofertat teksa në ditët në vijm pritet të vendos për të ardhmen e tij.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.