Argjentina fiton pa Messin, Simeone shënon në debutim - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Argjentina fiton pa Messin, Simeone shënon në debutim

NULL NULL
08/09/2018

Giovanni Simeone dhe shoku i tij i debutues Gonzalo Martinez shënuan në paraqitjen e tyre tw parë në mungesë të  yllit të kësaj skuadre argjentinasit, Lionel Messi në Los Angelos.

Simeone(i biri i trajnerit të Atletico Madridit) realizoi në ndeshjen që kombëtarja e Argjentinës e fitoi me rezultat 3 me 0 kundër Guatemalas.

Në këtë ndeshje nuk ishte i përfshirë pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, i cili raportohet se është duke menduar për të ardhmen e tij në kombëtare pas paraqitjes në Kupën e Botës Rusia 2018.

Debutuesit tjerë Gonzalo Martinez, Giovani Lo Celso dhe Simeone shënuan golat e tyre të parë për kombëtaren, përcjell Klan Kosova.

Ndërsa Mauro Icardi dhe Paolo Dybala, ishin në bankën rezervë për herë të parë që nga eliminimi i tyre nga Kupa e Botës.

https://www.youtube.com/watch?v=mCaowdJn0_Q

klankosova.tv