Apple rivalizon Youtube - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Apple rivalizon Youtube

NULL NULL
03/06/2015
Youtube është gjigandi i përmbajtjeve video e muzikore. Por, Apple po mendon që ta rivalizojë përmes shërbimit të vet, Apple Connect.

WWDC, ose Konferenca Mbarëbotërore e Zhvilluesve do të mbahet në datat 8-12 qershor në San Francisko.

Mendohet që eventi do të përqëndrohet tek softueri dhe platformat e Apple, ndërsa tema e tij do të jetë: Epiqendra e ndryshimit.

Thuhet se në të do të prezantohet edhe një shërbim i ri muzikor i zhvilluar nga Apple, rival i Youtube dhe quhet Apple Connect.

Në WWDC do të prezantohet edhe sistemi i ri operativ, iOS 9.