Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Apple bën thirrje që iPhone të mos vendoset në qese orizi për t’u tharë

NULL NULL
21.02.2024 15:25
Apple bën thirrje që iPhone të mos vendoset në oriz
Apple bën thirrje që iPhone të mos vendoset në oriz

Nëse iPhone juaj laget, mos e vendosni në qese me oriz, këshillon Apple.

Pavarësisht teknikës popullore, ekspertët kanë paralajmëruar gjatë që ajo të mos përdoret, me testet që janë bërë e thuhet se nuk funksionojnë, raporton BBC, transmeton KlanKosova.tv.

Tani gjiganti teknologjik ka publikuar një udhëzues për t’u treguar përdoruesve se mund të rezultojë që grimcat e vogla të orizit ta dëmtojnë pajisjen e tyre.

Firma thotë se njerëzit duhet ta heqin lëngun butësisht, ku konektuesi i telefonit vendoset poshtë dhe lihet ashtu që të thahet.

Pavarësisht rritjes së sofistikimit në smartfonë, metodat popullore për t’i rregulluar ata nëse bien në ujë, mbeten të pasofistikuara.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.