Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Apeli zgjedh Makifete Saliukën si anëtare të KGJK-së

NULL NULL
10.08.2015 08:51

Gjykata e Apelit gjatë takimit të kolegjiumit të gjyqtarëve të mbajtur më 5 gusht ka bërë përzgjedhjen e anëtarit të  Këshillit Gjyqësor të Kosovës, me ç`rast anëtare e saj është zgjedhur gjyqtarja Makifete Saliuka.

Siç bën të ditur Këshilli Gjyqësor i Kosovës përmes një kumtese për media  në këtë proces zgjedhor kanë marrë pjesë dy kandidate të cilat janë nomimuar nga radhet e gjyqtarëve të  Apelit.

Ndërsa, mandati i anëtarit të Këshillit Gjyqësor të Kosovës është 5 vjeçar, transmeton Klan Kosova.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.