Antonio Conte akuzohet për trukim ndeshjesh - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Antonio Conte akuzohet për trukim ndeshjesh

NULL NULL
07/07/2015

Prokurorët në qytetin italian Cremona kanë kërkuar që trajneri i reprezentacionit të Italisë, Antonio Conte, dhe 103 persona tjerë, të gjykohen për trukime të ndeshjeve, transmeton Klan Kosova.

Conte akuzohet se ka tentuar ta trukonte ndeshjen Siena – AlbinoLeffe, derisa po e drejtonte ekipin e Sienës, në Serie B.

Të akuzuar janë edhe ish lojtarët Cristiano Doni dhe Beppe Signori.