Anglia i kërkon Rusisë të respektojë hapësirën ajrore ndërkombëtare - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Anglia i kërkon Rusisë të respektojë hapësirën ajrore ndërkombëtare

NULL NULL
15.03.2023 08:37
Droni

Pas raportimeve se Rusia shkaktoi rrëzimin e një droni amerikan në Detin e Zi, Sekretari britanik i Mbrojtjes i ka bërë thirrje Moskës të respektojë hapësirën ajrore ndërkombëtare.

“Çelësi këtu është që të gjitha palët të respektojnë hapësirën ajrore ndërkombëtare dhe ne u bëjmë thirrje rusëve ta bëjnë këtë”, tha Ben Wallace nga ekspozita e mbrojtjes DSEI Japan në Tokio.

Incidenti përfshinte një avion luftarak rus Su-27 dhe një dron ushtarak amerikan MQ-9, transmeton Klankosova.tv.