Get it on Google Play Download on the App Store

Anglia e mposht Sllovakinë, kalon në çerekfinale

NULL NULL
30.06.2024 20:49

Anglia e ka mposhtur Sllovakinë, me rezultat 2-1, duke kaluar në çerekfinale të Kampionatit Evropian.

Goli i parë i shënuar u realizua nga Ivan Shcranz nga skuadra e Sllovakisë, në minutën e 25-të.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat 0-1.

Në pjesën e dytë të lojës, Phil Foden i Anglisë, e futi topin në rrjetë në minutën e 50-të, por ky gol u anulua.

Anglia përfitoi nga minutat shtesë të pjesës së dytë. Jude Bellingham, e barazoi rezultatin gjatë kësaj periudhe.

Megjithatë ky gol nuk mjaftoi pasi ndeshja shkoi në vazhdime dy herë nga 15 minuta.

Me të filluar vazhdimi i parë, Anglia e gjeti golin e epërsisë dhe të fitores me anë të Harry Kane, i cili ia bëri sefte këtij Evropiani.

Në çerekfinale, Anglia do të ballafaqohet me Zvicrën, pasi kjo e fundit e eliminoi Italinë në mbrëmjen së shtunës.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.