Angli: Ndeshja u ndërpre, referi duhej ta largonte makinën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Angli: Ndeshja u ndërpre, referi duhej ta largonte makinën

NULL NULL
01.12.2021 08:06

Një rast jo i zakonshëm ka ndodhur të shtunën e 27 shtatorit në finalen e FA Trophy, ku luanin Curzon Ashton dhe Chester FC.

Ndeshja u ndërpre në minutën e 15-të jo për shkak të ndonjë faulli apo shikimit të VAR-it po për një gabimi banal të referit Simon Lucas.

Atij u desh të ndërpriste ndeshjen për disa minuta për të lëvizur makinën e tij.

Trafiku rreth stadiumit u bllokua për shkak të një parkimi aspak të mirë nga arbitrit.

Rasti u bë publik nga klubi i Curzon Ashton në rrjetet sociale, ndërkohë që ishin pikërisht at që do të merrnin një fitore në shifrat 2:1 ndaj Chester FC.