Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Anëtari i BTS fillon trajnimin e detyrueshëm ushtarak

NULL NULL
18.04.2023 15:12
BTS

Ylli i BTS J-Hope filloi shërbimin e tij ushtarak të martën, pasi postoi një mesazh lamtumire për fansat në internet.

Ai është anëtari i dytë i grupit popullor K-pop që u regjistrua në ushtri.

Në Korenë e Jugut, burrat e aftë për punë midis 18 dhe 35 vjeç duhet të regjistrohen në shërbimin ushtarak për 18-21 muaj.

Jin ishte i pari që u bashkua nga grupi në dhjetor. Pjesa tjetër e grupit pritet të regjistrohet në vitet e ardhshme.

Grupi njoftoi një pauzë vitin e kaluar për t’u fokusuar në projekte solo, me J-Hope që së fundi publikoi muzikë solo me reperin J Cole.

29-vjeçari postoi një foto të kokës së tij të sapo rruar në Instagram përpara se të udhëtonte në qytetin Wonju për të marrë pjesë në ceremoninë e regjistrimit ushtarak të martën.

Postimi mblodhi pothuajse tetë milionë pëlqime, ku shumë njerëz ndanë mesazhe inkurajimi dhe mbështetjeje, shkruan BBC, përcjell Klankosova.tv

Grupi gjithashtu postoi një foto të fundit të gjithë së bashku, me Jin duke u bashkuar me uniformën e tij ushtarake.

Shumë fansa u kthyen në zonën e bazës ushtarake me autobusë të marrë me qira të mbuluar me foto të J-Hope për t’i thënë lamtumirë yllit.

Pyetjet u ngritën për vite me radhë nëse BTS do të detyrohej të kryente shërbimin e detyrueshëm dhe nëse kontributi i tyre në art duhet t’i bënte të përjashtoheshin.

Megjithatë, në vitin 2019 Ministria e Mbrojtjes e Koresë së Jugut vendosi që ata do të duhet të shërbejnë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.