Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Anëtarësimi i Ukrainës në NATO, Zelensky: Ky vit është për vendime

NULL NULL
01.06.2023 16:55
Volodymyr Zelensky

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, është shprehur se një rrugë e qartë për pranimin e Ukrainës në NATO është e rëndësishme.

“Ky vit është për vendime,” tha ai, duke shtuar se samiti i NATO-s në Vilinius duhet të përfshijë një ftesë të qartë për Ukrainën.

“Çdo dyshim që shfaqim në Evropë është një llogore që Rusia do të përpiqet ta pushtojë”, ka thënë Zelenky gjatë qëndrimit në Moldavi me liderët e tjerë botërorë, në mesin e tyre është edhe presidentja Vjosa Osmani, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.